Tyniecka25.waw.pl MEN.gov.pl
UONET+ LIBRUS Kontakt Aktualności
14 października 2019

Wygra Tyniecka!

W piątek, 11 października, społeczności szkolnej zaprezentowali się kandydaci do Samorządu Uczniowskiego.

Natalia, Maria, Eliza, Gabrysia, Weronika i Mił przedstawili swoje pomysły. Plany są bardzo ambitne – kiermasze, dni tematyczne, akcje charytatywne, wolontariat, kółka pomocy koleżeńskiej, kluby zainteresowań, radiowęzeł, a nawet specjalna szkolna waluta, za którą da się kupić np. nieprzygotowanie.

Ponieważ kandydaci zaznaczali, że razem można wiele zdziałać, jesteśmy spokojni o wynik wyborów. Bez względu na to, kto zbierze więcej waszych głosów, wygra Tyniecka. I o to chodzi!

Wybory wkrótce. Głosujcie mądrze!

14 października 2019

Gawrych Ruda

Z tornistrem nad Wigry

Jeśli właśnie trwa październik, to jesteśmy w Gawrych-Rudzie!

Wychowawcy ósmych klas po raz drugi zabrali swoich podopiecznych na piękną Suwalszczyznę. W ubiegłym roku przeprowadziliśmy nad Wigrami integrację, teraz – zorganizowaliśmy uczniom obóz naukowy. Zajęcia w terenie, zwiedzanie Wigierskiego Parku Krajobrazowego, warsztaty przyrodnicze, ceramiczne i rowerowy szlak – to program przedpołudniowych atrakcji. Spacerowaliśmy po przepięknych wiaduktach w Stańczykach, mierzyliśmy drzewa, poznawaliśmy tajemnice odradzania polskiej populacji bobrów, lepiliśmy w glinie i nie straszny nam był ziąb czy deszcz.

Wieczorami przychodził czas na najlepsze - lekcje! Język angielski, polski, matematyka smakują inaczej w krainie lasów i jezior, zwłaszcza że w przerwie można pobiec na plac zabaw i na malutkiej huśtaweczce choć na chwilę odlecieć ze szczęścia.

14 października 2019

Wycieczka do Irlandii

Zapraszamy rodziców na zebranie organizacyjne dotyczące majowej wycieczki edukacyjnej do Irlandii w dniu 17 października o godzinie 18.00 w sali 41.

Agnieszka Kanabus i Nina Murmyło

14 października 2019

Warszawa dla klimatu

We współpracy z klubem ekologicznym Gaja rozpoczęliśmy akcję „Warszawa dla klimatu”. Uczniowie posadzili prawie 20 drzewek na terenie szkoły.

Zapraszam również do obejrzenia prezentacji "Nature and outdoor education" i przeczytania wypowiedzi uczniów na naszym forum projektowym.

Agnieszka Kanabus ( wychowawca klasy 8a i współkoordynator projektu Erasmus + "Sztuka odkrywania świata natury")

8 października 2019

BÓBR

Ruszyła kolejna edycja konkursu informatycznego BÓBR. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami na stronie konkursu i wzięcia udziału w konkursie.

Bobr.edu pl

Chętni do wzięcia udziału w konkursie powinni zgłosić się na Tynieckiej do pani Ewy Kowalczyk do wtorku 15.10.2019 r., a na Kazimierzowskiej do pani Beaty Siwiec również do wtorku 15.10.2019 r.

Tutaj możecie zapoznać się z REGULAMINEM KONKURSU

Tutaj możecie zapoznać się z HARMONOGRAMEM KONKURSU

Źródło obrazka: https://www.bobr.edu.pl/

12 października 2019

Święto Drzewa dla klimatu!

W październiku, nasza szkoła uczestniczyła w zajęciach, w ramach 17. edycji programu Święto Drzewa Klubu Gaja pod hasłem „Drzewa dla klimatu”.

Uczniowie klasy VII b podczas warsztatów rozpoznawali różne gatunki drzew i roślin w szkolnym ogrodzie. Dowiedzieli się, że drzewa w mieście to mniejszy hałas, ochrona przed wiatrem, słońcem oraz piękna przestrzeń wokół nas.

W ramach edukacji ekologicznej będziemy realnie działać, sadzić drzewa i zająć się ich ochroną.

2 października 2019

Zaproszenie


Środowisko Żołnierzy Pułku Armii Krajowej Baszta
i innych Mokotowskich Odziałów Powstańczych
Rada i Zarząd Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy

ZAPRASZAJĄ

na uroczyste obchody
75. Rocznicy Zakończenia Powstania Warszawskiego

Office 365 Stołówka E-dziennik ERASMUS+ Galeria Aktualności