Tyniecka25.waw.pl MEN.gov.pl
UONET+ LIBRUS Kontakt Aktualności
16 grudnia 2018

Erasmus+

Zapraszamy uczniów do współpracy w ramach projektów Erasmus +:

1) „Aktualny stan i perspektywy energii odnawialnej w Europie”, koordynator Liliana Chwistek
2) „Sztuka odkrywania świata natury”, koordynator Monika Wielgosz
3) „Świat jest większy niż widać na ekranie”, koordynator Agnieszka Kanabus

Zachęcamy również do przeczytania sprawozdania Oli i Poli, uczennic klasy 3B, z wymiany młodzieżowej w Amberg
„Why is Erasmus+ cool?”

nauczyciele przedmiotów ścisłych i języka angielskiego

8 grudnia 2018

Czwartek - 13 grudnia

Świąteczny kiermasz i kolędowanie

Nauczyciele naszej szkoły, uczniowie oraz ich rodzice, a także absolwenci spotkają się od lat w drugi czwartek grudnia na świątecznym kiermaszu. Każda klasa przygotowuje stoisko z ozdobami choinkowymi, ciastami, pierniczkami oraz świątecznymi kartkami. Wszystkie wiktuały, bombki oraz inne ozdoby uczniowie wykonują samodzielnie. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby hospicjum na Ursynowie.

Kiermaszowi towarzyszy koncert kolęd w wykonaniu uczniowskiego chóru.

7 grudnia 2018

Zebrania - 13 grudnia

Zebrania Rodziców - podanie proponowanych
ocen niedostatecznych na I semestr.

Zebrania odbywają się według harmonogramu. Informacja o dokładnym czasie rozpoczęcia i salach, w których odbywają się zebrania poszczególnych klas będzie wywieszona przy wejściu do szkoły.

Szczegółowe informacje dotyczące zebrań przekażą uczniom wychowawcy.

5 grudnia 2018

Wodoodporni

Wodoodporni Badacze Wody
podczas Gali Finałowej w Łazienkach Królewskich

Przez cały rok prawie wszystkie klasy angażowały się w program Badacz Wody. Powstało wiele ciekawych projektów takich jak: wodna wymiana, odnowa starej odzieży, szkolna uprawa pysznej żywności, Światowy Dzień Ziemi, krajowe kontakty wodne z okolic Radomia i wycieczka do oczyszczalni ścieków - Czajka. Uczniowie byli również w przedszkolu, w którym czytali książki i przedstawiali przedszkolakom zalety oszczędzania wody. Przeprowadziliśmy inspekcję kranów w łazienkach w całej szkole, zauważyliśmy, że połowa kranów nie posiada zakończeń. Postanowiliśmy założyć perlatory.

5 grudnia 2018

Błądząc za niepodległością

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę udaliśmy się do „Labiryntu niepodległości” w pawilonie Muzeum Historii. Ponownie prześledziliśmy burzliwą historię naszego narodu, który na przestrzeni wieków borykał się z wieloma problemami.

Przypomnieliśmy sobie, także o tym jak nasi przodkowie oddawali życie za wolność i obronę ojczyzny. Dodatkowo mieliśmy okazję wcielić się w styczniowego powstańca, uczestniczyć w lekcji rosyjskiego oraz spacerować po „okopach” żołnierzy.

5 grudnia 2018

ODKRYWANIE ŚWIATA NATURY

W dniu 30 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie zespołu projektowego Erasmus + Sztuka odkrywania świata natury. Spotkaliśmy się, aby omówić sprawy organizacyjne oraz pierwsze zadanie w projekcie, które zostało zaplanowane na spotkaniu głównych koordynatorów w Dikli (Łotwa).

Nagrodą jest udział w spotkaniu projektowym w Kuopio (Finlandia ) w terminie od 18 -22/03/2019 -liczba miejsc dla uczniów naszej szkoły - 4.

Wszelkie szczegóły konkursu są dostępne na naszej stronie projektowej - wejście na stronę poprzez główną stronę internetową szkoły poprzez zakładkę Erasmus albo poprzez link ekologia.tyniecka25.eu

Serdecznie zapraszamy i pozdrawiamy,

Plan lekcji Stołówka E-dziennik Gazeta "Varia" Galeria Aktualności