Tyniecka25.waw.pl MEN.gov.pl
UONET+ LIBRUS Kontakt Aktualności
19 sierpnia 2019

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019 / 2020

Rozpoczęcie roku szkolnego - poniedziałek 02.09.2019 r.  - Tyniecka 25

Klasa VIc i klasy VII – uroczyste rozpoczęcie roku odbędzie się na sali gimnastycznej o godz. 900.

Klasy VIII  - uroczyste rozpoczęcie roku odbędzie się na sali gimnastycznej o godz. 945.

14 sierpnia 2019

Innowacja pedagogiczna "Łączą nas języki"

W roku szkolnym 2019/2020 będzie wprowadzona w klasie VI innowacja pedagogiczna „Łączą nas języki” przygotowująca uczniów do świadomego wyboru nauczania dwujęzycznego w klasach VII i VIII pomiędzy językiem wiodącym angielskim, niemieckim lub hiszpańskim.

Szczegóły innowacji w poniższym pliku pdf:

Wniosek_na_innowację_14.08.19.pdf

16 lipca 2019

Moja szkoła nie jest nudna

Erasmus to program umożliwiający uczniom wymiany międzynarodowe i rozwijanie umiejętności językowych, a także integrację z innymi uczniami. Programem opiekuje się i finansuje go Unia Europejska.

W Szkole Podstawowej nr 157 z Oddziałami Gimnazjalnymi w ramach Erasmus+ realizujemy kilka projektów polegających na współpracy szkół europejskich. Jednym z nich jest „The world is bigger than you see on the screen” czyli “Świat jest większy niż widać na ekranie”. Głównym celem projektu jest poszerzanie wiedzy na temat mediów i kultury krajów współpracujących w projekcie.

Ciąg dalszy: http://poludnie.com.pl/2019/07/15/moja-szkola-nie-jest-nudna/

11 lipca 2019

Pożegnanie

Nasza szkoła jest szczególnym miejscem. Jesteśmy społecznością Tynieckiej. Każdy nauczyciel, który kiedykolwiek u nas uczył, absolwent, rodzic absolwenta, uczeń wie, że może przyjść na Tyniecką i zawsze czuć, że jest u siebie. Tę atmosferę tworzymy my wszyscy- społeczność Tynieckiej. Tworzył ją także pan Kazimierz, który przez 17lat z uśmiechem witał nas w progu szkoły. We wtorek uczciliśmy ostatni dzień jego pracy. Teraz będziecie mogli spotkać go jako wędkującego emeryta na jeziorze Wigry. Niezwykle miło, że tego wakacyjnego dnia przyszli uściskać go także absolwenci różnych roczników i obecni uczniowie. To miłe. Wszyscy jesteśmy tu ważni i wyjątkowi. Panie Kaziu, dzieciaki podarowały Panu czekoladowe narzędzia. Będziemy Pana z nimi wzywać do najpilniejszych interwencji. Wiemy, że Pan przybędzie. :)

PS W galerii także zdjęcia z wodnych szaleństw, które w czerwcowe upały zafundował nam pan Kazio.

Przyjaciele z Tynieckiej

22 czerwca 2019

Pszczoły wokół nas

W ostatnią środę odwiedziliśmy Bibliotekę Multimedialną dla Dzieci i Młodzieży. Odbyły się tam zajęcia dotyczące roli pszczół w naszym życiu i środowisku naturalnym. Poprowadziła je dla nas pani Magda – archeolog z zawodu, a z zamiłowania pszczelarz.

22 czerwca 2019

Ogród szkolny

29 maja współpracowaliśmy z zaprzyjaźnionym przedszkolem i ich gośćmi ze Stanów Zjednoczonych tworząc szkolny ogród. Zakupiliśmy rośliny, wcześniej wykonaliśmy domki dla dzikich zapylaczy i ogrody w materiałach do recyklingu.

20 czerwca 2019

Czytamy w świetlicy szkolnej

W ramach wolontariatu razem z trójką koleżanek pomagamy zajmować się pierwszoklasistami w świetlicy. Zazwyczaj gramy w gry i czytamy na głos książki. Dobór odpowiedniej lektury często stanowi wyzwanie, ponieważ trudno jest skupić uwagę siedmiolatków. Bez przerwy chciałyby o czymś opowiadać, zadać pytanie, przyjrzeć się czemuś — zwykłe opowiadania im nie wystarczają. Dlatego w czasie ostatnich dwóch godzin, które spędziłyśmy z klasą 1B, wspólnie czytaliśmy książkę "Dinozaury" z serii "Magiczny domek na drzewie. Tropiciele faktów". Okazało się, że nasi młodsi koledzy uwielbiają temat prehistorycznych mieszkańców Ziemi!

Plan lekcji Stołówka E-dziennik Gazeta "Varia" Galeria Aktualności