Tyniecka25.waw.pl MEN.gov.pl
UONET+ LIBRUS Kontakt Aktualności
2 czerwca 2018

Modna woda

Posiadając ogromną wiedzę na temat wody potrzebnej do wyprodukowania koszulki bawełnianej czy spodni dżinsowych postanowiliśmy wykorzystać upcykling starych i niepotrzebnych ubrań. Do zajęć przygotowaliśmy się bardzo skrupulatnie. Zakupiliśmy różne farby i pisaki do tkanin, przeszukaliśmy szafy w domowym zaciszu. Po zaakceptowaniu naszych znalezisk przez rodziców byliśmy gotowi do pracy. Niektórzy mieli pomysły, inni tworzyli coś kreatywnie w danej chwili. Zabawy było mnóstwo a potem pokaz mody na szkolnym korytarzu. Szkoda tylko, że niektórym przeszkodziła ogromna nieśmiałość w tym przedsięwzięciu. Może następnym razem…

2 czerwca 2018

Orientuj się - jak nie zgubić się w lesie.

W maju klasa 7A uczestniczyła w zajęciach w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Lesie Kabackim. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z wieloma sposobami orientacji w lesie tj. z użyciem kompasu, odczytem słupków oddziałowych, z wykorzystaniem charakterystycznych punktów w terenie oraz za pomocą map topograficznych w różnych skalach.

2 czerwca 2018

Woda okiem biologa i chemika

21 maja klasa 7a wybrała się na spacer do Królikarni, gdzie znajdują się zbiorniki wodne. Byliśmy odpowiednio przygotowani do pobierania próbek wody i gleby oraz do badań chemicznych i biologicznych czystości wody. Zabraliśmy ze sobą: walizkę badacza, wiadro, pojemniki, sitka, lupy oraz karty pracy do oznaczania organizmów. Słoneczna pogoda sprzyjała naszym eksperymentom. Podzieleni na grupy pracowaliśmy w skupieniu i dzieliliśmy się swoimi odkryciami.

24 maja 2018

Do rodziców uczniów z kl. VII sp i II gimnazjum

 

List Minister Edukacji Narodowej do rodziców i opiekunów uczniów

17 maja 2018

Zebrania dla rodziców - 29.05.2018

Zebrania dotyczące wszystkich proponowanych ocen końcoworocznych na prośbę rodziców zostało przeniesione na wtorek 29.05.2018 r.

Zebrania we wszystkich klasach rozpoczną się w godzinach 17:00 / 17:30. Dokładne terminy i numery sal dla poszczególnych klas przekazują uczniom wychowawcy klas.

22 maja 2018

Za co pokochaliśmy Szkocję?

Od powrotu ze Szkocji minęło raptem kilka dni, a już tęsknimy za tamtejszymi krajobrazami i niesamowitym spokojem, który można tam znaleźć.

Zapierające dech w piersiach widoki na jeziora i zatoki, romantyczne zamki to sceneria z Highlands - jedno z najpiękniejszych miejsc w którym byliśmy. Jest to miejsce niczym jak z bajki. Obowiązkowo zajrzeliśmy nad Loch Ness, ale niestety nie pokazał się nam sławny Nessie!!!

22 maja 2018

Paderewski ? niezwykły człowiek, niezwykła wystawa

Uczniowie klasy 7d wraz z wychowawczynią obejrzeli wystawę poświęconą Ignacemu Paderewskiemu – wybitnemu kompozytorowi, pianiście, mężowi stanu, działaczowi charytatywnemu, niezwykłemu człowiekowi.

Mieliśmy okazję poznać zarówno oficjalną działalność artystyczną wirtuoza oraz premiera i ministra spraw zagranicznych odrodzonej Polski (od stycznia do grudnia 1919 r.), jak również jego życie rodzinne, osobiste zainteresowania, ulubione przedmioty, którymi się otaczał w szwajcarskiej rezydencji oraz w czasie licznych podróży po świecie.

Plan lekcji Stołówka E-dziennik Gazeta "Varia" Galeria Aktualności