Tyniecka25.waw.pl MEN.gov.pl
UONET+ LIBRUS Kontakt Aktualności
2 grudnia 2018

A kysz! A kysz!

„Cukierek albo psikus” – to najpopularniejsze hasło maskarady obchodzonej 31 października w wielu krajach Europy. Święto Halloween. W Polsce pojawiło się w latach 90. Mimo że wciąż budzi kontrowersje, cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Podświetlone dynie, duchy, czarownice, zombie, nietoperze i czarne koty to najpopularniejsze motywy tej anglosaskiej tradycji. Ale czy chodzi w niej tylko o zabawę? Na to pytanie odpowiadaliśmy 31 października na lekcjach języków obcych i nie tylko. Kto chciał oswoić strach, mógł tego dnia zaprezentować się w przebraniu. Kto marzył o cukierkach, mógł kupić łakocie w na kiermaszu zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski.

27 listopada 2018

Uwaga ósmoklasiści

 Egzamin próbny ósmokasisty odbędzie sie 18 - 19 - 20 XII 2018

29 listopada 2018

Erasmus+

Nasze Łotewskie spotkanie z naturą /Łotwa: Dikli 2018/

Erasmus + tytuł projektu: Nature and outdoor Education

W dniach od 26 do 28 listopada odbyło się pierwsze spotkanie nauczycieli koordynujących projekt Erasmus + Nature and Outdoor Education w Dikli.

28 listopada 2018

Zintegrowani

Nowa szkoła przestaje być obca, gdy pozna się lepiej ludzi, którzy ją tworzą i którzy do niej uczęszczają. Z myślą o dobrym samopoczuciu uczniów VII klas wychowawcy zorganizowali w połowie października wyjazd integracyjny do Gawrych –Rudy. Zajęcia w plenerze, warsztaty edukacyjne, zabawy sportowe, wieczorne ognisko - to piękny plan na trzy dni wspólnego pobytu w Wigierskim Parku Narodowym. Pogoda nam dopisała i pozwoliła nacieszyć oczy feerią złotych barw jesieni. W krajobrazie jezior, sadów i wzgórz Suwalszczyzny odbywała się najcenniejsza lekcja – nauka bycia razem.

27 listopada 2018

Energia odnawialna

Projekt „Energia odnawialna – obecny stan i jej perspektywa w Europie” (CURRENT STATUS AND FUTURE PROSPECTS OF RENEWABLE ENERGY IN EUROPE) w ramach programu ERASMUS PLUS

Pierwsze spotkanie uczniów i nauczycieli partnerskich szkół (z Polski, Hiszpanii, Włoch, Czech i Grecji) odbyło się w Hiszpanii, Caceres, w listopadzie 2018.

20 listopada 2018

Wiersze

Zapraszam do przeczytania wierszy napisanych przez uczniów klasy 3e i 8c.

Koordynator projektu "Świat jest większy niż widac na ekranie"

Agnieszka Kanabus

20 listopada 2018

Woronicza 17

Wycieczka klas ósmych do gmachu TVP przy ulicy Woronicza

16 listopada 2018 r. zwiedzaliśmy pomieszczenia w budynku Telewizji Polskiej, a nie da się tam wejść ot tak po prostu – z ulicy. Warto było trochę poczekać, by zobaczyć od kuchni to, co mamy sposobność oglądać na co dzień w postaci gotowych programów telewizyjnych.

Plan lekcji Stołówka E-dziennik Gazeta "Varia" Galeria Aktualności