Tyniecka25.waw.pl MEN.gov.pl
UONET+ LIBRUS Kontakt Aktualności
28 stycznia 2019

Warsztaty Badacza Wody w klasie VII b

Dnia 23 stycznia uczniowie klasy VII b przeżyli dzień z życia innej osoby, z innego kraju czy nawet kontynentu. Odgrywając różne role, mieszkając w Wielkiej Brytanii czy też Urugwaju, Indiach oraz Ghanie uświadomiliśmy sobie jak ważna jest woda w codziennym życiu. My, nie musimy borykać się z niedostatkiem wody, ale na innych kontynentach jej brak czy zanieczyszczenie uniemożliwiają zwykłe funkcjonowanie i godne życie człowieka.

Postanowiliśmy w ramach naszych możliwości wybrać działania oszczędzające wodę w naszych domach oraz zachęcać społeczność szkolną do zwrócenia uwagi na globalny problem wody.

Woda to niezbędna substancja do życia organizmów żywych.

25 stycznia 2019

Projekt "Bakcyl"

W ramach programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL uczniowie klas siódmych uczestniczyli w lekcjach: Twoje pieniądze i Od oszczędzania do inwestowania. Zajęcia o edukacji ekonomicznej prowadzili wolontariusze – pracownicy banku.

24 stycznia 2019

Erasmus+

Erasmus+ - szkolny projekt o energiach odnawialnych.

Co nowego w projekcie, kto wygrał konkurs a kto pojedzie do czeskiej Pragi?

Zapraszamy na stronę. Koordynatorka i zespół projektowy:
Liliana Chwistek, Beata Siwiec, Jadwiga Jarmuła, Ewa Kowalczyk

https://sway.office.com/Nairh0MSTYqPXy5L?ref=Link 

20 stycznia 2019

Wodna ścieżka

Uczniowie klasy 7 A uczestniczyli w grze”: „Ile wody zużywamy codziennie w naszych domach”. Młodzież uczyła się poprzez interaktywną zabawę odpowiadając na pytania i tworząc Wodną ścieżkę, aby zachęcić społeczność szkolną do oszczędzania wody. Na śladach dłoni narysowali porady i zasady związane z racjonalną gospodarką wodną.

Pamiętajmy, woda to cenny dar…

20 stycznia 2019

Konkurs Chemii Doświadczalnej

Uczniowie naszej szkoły, z klas 3b i 3d, biorą udział w kolejnej edycji konkursu Chemii Doświadczalnej, organizowanej przez Technikum nr 27 „Chemik” z Saskiej Kępy.

Dwuosobowe zespoły przez blisko dwie godziny wykonują doświadczenia na związkach organicznych i nieorganicznych. Takie zajęcia przygotowawcze odbywają się trzykrotnie i zakończy je finał w lutym 2019 roku. Podczas tych zajęć uczniowie zapoznali się ze sprzętem laboratoryjnym, przepisami BHP, elementami analizy chemicznej, oraz samodzielnie wykonywali różne doświadczenia.

4 stycznia 2019

Wywiadówka po I semestrze - 24.01.2019 r.

Zebrania we wszystkich klasach rozpoczną się w godzinach 17:00 / 17:30. Dokładne terminy dla poszczególnych klas przekazują uczniom wychowawcy klas.

Plan lekcji Stołówka E-dziennik Gazeta "Varia" Galeria Aktualności