Tyniecka25.waw.pl MEN.gov.pl
UONET+ LIBRUS Kontakt Aktualności
4 kwietnia 2019

Do rodziców

 

List Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego

skierowany do rodziców.

2 kwietnia 2019

Egzaminy

W związku z wieloma pytaniami rodziców i uczniów dotyczących egzaminu gimnazjalnego i ósmoklasisty informujemy.

Egzaminy odbędą się w określonych wcześniej terminach.

Gdyby w tej sprawie miały nastąpić zmiany informacje na ten temat zostaną opublikowane na oficjalnych stronach władz oświatowych i szkół.

4 kwietnia 2019

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

Wizyta w naszej szkole aktora HENRYKA TALARA

W dniu 28.03.2019r.swietowalismy Dzień Teatru.Gościem honorowym był Pan Henryk Talar -aktor filmowy i teatralny, rezyser , dyrektor Teatru w Czestochowie i Bielsku Bialej.

29 marca 2019

Dzień Otwarty na Tynieckiej

2 kwietnia 2019 r.   godz. 17.30

29 marca 2019

Konkurs Chemii Doświadczalnej

Gratulacje dla uczennic klasy 8 d: Joanny Aszklar i Julii Pogorzelskiej do Vale za zajęcie I miejska w XIII Konkursie Chemii Doświadczalnej pod hasłem „Chemia uczy, bawi i rozwija”. W laboratoriach Technikum Chemicznego w Warszawie odbywały się trzy szkolenia przygotowujące do samodzielnego wykonywania doświadczeń chemicznych. Uczniowie zapoznali się ze sprzętem laboratoryjnym, podstawowymi czynnościami laboratoryjnymi, przepisami bhp, elementami analizy chemicznej, a przede wszystkim mogli samodzielnie pod opieką nauczyciela wykonać wybrane doświadczenia chemiczne na związkach nieorganicznych i organicznych.

29 marca 2019

Wodna Wymiana

Podczas lekcji zapoznaliśmy się z „ukrytą wodą” potrzebną do wyprodukowania różnych przedmiotów np.: koszulki bawełnianej (2 700 l wody) czy dżinsów (7 600 l wody). Zadziwiły nas te liczby. Dlatego postanowiliśmy przygotować kampanię promującą wymianę swoich nieużywanych przedmiotów na inne.

8 marca odbyła się w naszej szkole Wodna Wymiana. Zebrana ilość książek, odzieży, zabawek, gier czy maskotek przerosła nasze oczekiwania. Zabawy było mnóstwo a dobra organizacja pomogła w sprawnym przebiegu wydarzenia.

28 marca 2019

Zima na północy jest piękna!!!!!!....

Jedziemy do Finlandii……

Erasmus + Nature and Outdoor Education w Kuopio.

W dniach od 18 - 22 .03 odbyło się spotkanie projektowe w szkole partnerskiej w Kuopio w Finlandii. Przez ten tydzień codziennie chodziliśmy do szkoły fińskiej, uczestniczyliśmy w lekcjach, nauczyliśmy się kilku wyrażeń w języku fińskim oraz mieliśmy szansę poznania kultury tego kraju.

Najbardziej podobała mi się lekcja, która nazywała się Home Economics, podczas której uczniowie wspólnie przygotowywali tradycyjny fiński posiłek czyli lokalną rybę Muikku, a następnie nakryli stoły i degustowali danie.

Plan lekcji Stołówka E-dziennik Gazeta "Varia" Galeria Aktualności