Tyniecka25.waw.pl MEN.gov.pl
UONET+ LIBRUS Kontakt Aktualności
26 marca 2018

Wielkanoc za pasem

Przygotowanie do Świąt Wielkanocnych w naszym gimnazjum! Na zajęcia artystyczne zaprosiliśmy panią plastyczkę Małgorzatę Bojdzińską z klubu Navi. Uczniowie świetnie się bawili kolorując pisanki metodą de coupage.

26 marca 2018

U Ignacego Jana Paderewskiego w Muzeum Narodowym

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, klasa 7c była na lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym poświęconej Ignacemu Janowi Paderewskiemu. Paderewski był człowiekiem wszechstronnym – politykiem, artystą, kolekcjonerem. Oglądając pamiątki po wirtuozie uczniowie poszukiwali odpowiedzi na pytanie: czy dążenie do przywrócenia niepodległości ojczyzny zawsze oznacza walkę z bronią w ręku?

23 marca 2018

Wyjazd do Szkocji

Szanowni Państwo

Zamieszczamy opis dodatkowych miejsc możliwych do zwiedzenia podczas wycieczki. Prosimy o wybranie jednego z pośród trzech proponowanych wariantów (max, standard, mini).

23 marca 2018

Erasmus+

Zapraszam do obejrzenia prezentacji uczniów klasy 2B Igora Dudka i Igora Szczygielskiego p.t. „Cudzoziemcy o Polakach” w ramach programu Erasmus + .

Wszystkie działania uczniów naszej szkoły można obejrzec na stronie Sway „The world is bigger than you see on the screen” i forum dyskusyjnym Erasmus +

Koordynator programu Agnieszka Kanabus

22 marca 2018

Wyzwanie: mitologia!

Kultura starożytnej Grecji to kolebka kultury europejskiej. Od wieków inspiruje i pobudza naszą wyobraźnię. Czy można nie znać jej wcale? Chyba nie. Wszyscy rozpoznajemy olimpijskich bogów i chyba każdy coś kiedyś gdzieś słyszał o mitologicznych bohaterach: Heraklesie, Syzyfie, Ikarze czy Tezeuszu. Taka wiedza to jednak za mało, by zawalczyć o laurowy wieniec w temacie. Znawcy i fani zawsze potrzebują wyzwań. To dla nich od trzech lat przygotowujemy szkolny konkurs mitologiczny Wśród bogów i herosów. Tegoroczna edycja już za nami.

21 marca 2018

Rap kap kap?

Uczniowie klasy 7 C podczas zajęć związanych z międzynarodowych programem „Badacz wody”, zastanawiali się w jaki sposób ludzie na świecie pozyskują wodę. Okazało się, że my Polacy jesteśmy uprzywilejowani. Nie musimy borykać się na codzień z brakiem wody. Jest jednak mnóstwo krajów, gdzie ludzie mają ograniczony dostęp do pitnej wody.

Warto więc dbać o WODĘ, bo to dar najcenniejszy dla wszystkich ludzi.

Dlatego stworzyliśmy utwory zachęcające do oszczędzania wody. Posłuchaj….

19 marca 2018

Gratulacje!

Gabriel Bilan uzyskał Grand Prix wojewódzkiego konkursu recytatorskiego "Odpowiednie dać obce słowo" w kategorii język angielski, a Anna Prus w tym samym konkursie zdobyła pierwsze miejsce w kategorii język hiszpański.

Plan lekcji Stołówka E-dziennik Gazeta "Varia" Galeria Aktualności