Tyniecka25.waw.pl MEN.gov.pl
UONET+ LIBRUS Kontakt Aktualności
23 lutego 2016

PIŻAMA CZY PIDŻAMA?

Świetna zabawa w paradowanie po szkole w nocnych strojach stała się pretekstem do językowych rozważań. Obie formy są poprawne, ale ta pierwsza jest zdecydowanie bardziej popularna. Rozbieżności w piśmie i wymowie wzięły się stąd, że nazwę ubioru zaadaptowaliśmy z języków: angielskiego (wym. dż) oraz francuskiego (wym. ż). Z kolei do języków zachodnioeuropejskich wyraz przywędrował z Indii. W krajach Bliskiego Wschodu mianem pidżamy określano rodzaj luźnych spodni. Co z górą?

Inicjatywa Samorządu Uczniowskiego spotkała się z umiarkowanym odzewem, ale biorąc pod uwagę zainteresowanie, jakie wzbudzały osoby przemierzające szkolne korytarze w kapciach, następnym razem gimnazjalistów w piżamach (vel pidżamach) będzie zdecydowanie więcej.

19 lutego 2016

Olimpus - sesja jesienna

W ponadprogramowej ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej Olimpus sesja jesienna (listopad 2015) dyplomy laureata uzyskały 4 osoby: Minh, Anna, Victoria i Filip. Laureatom i pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Monika Wielgosz i Monika Zientarska

19 lutego 2016

Warsztaty o Afryce

W dniach od 18 do 22 stycznia odbyły się w naszej klasie- 2b - warsztaty na temat sztuki afrykańskiej. Zajęcia poprowadziła Pani Lorenza i jej syn Mark. Podczas lekcji prowadzący mówili do nas po angielsku i francusku.

19 lutego 2016

Mity dobrze znane

Przed feriami, 27.01.2016 r. w naszej szkole odbyła się I edycja konkursu mitologicznego „Wśród bogów i herosów”. 45 uczniów, podzielonych na trzyosobowe drużyny, walczyło o tytuł laureata. Znamy już wyniki tych zmagań.

15 lutego 2016

INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

Dotyczy duplikatów legitymacji i duplikatów świadectw

Zgodnie z treścią § 26 ust. 3 Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2010r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz. U. z 2014 r. poz.893, z późn. zm.) Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 157 im. Adama Mickiewicza w Warszawie, informuje, iż:

31 stycznia 2016

ADRIANIE, JESTEŚMY Z CIEBIE DUMNI!

Jest nam niezmiernie miło, że możemy pochwalić się uczniami Gimnazjum nr 1 nie tylko ze względu na ich wysokie wyniki nauczania - Adrian z 2d nieświadomie stał się jednym z bohaterów sfilmowanej i opublikowanej w internecie prowokacji. Drugoklasista jako jeden z nielicznych przechodniów zainteresował się siedzącym na ośnieżonej ławce chłopcem, który pomimo panującego mrozu miał na sobie jedynie sweter. Nasz uczeń zatrzymał się i zapytał, czy chłopiec się nie zgubił. Uzyskawszy odpowiedź, że malec czeka na mamę, poradził, aby ogrzał się w pobliskim sklepie.

O wydarzeniu dowiedzieliśmy się dopiero z mediów. Tym większe jest nasze uznanie dla pięknej postawy Adriana.

Gratulacje!

15 stycznia 2016

,,A donde vamos?''

Nagroda za spektakl ,,A donde vamos?''

Na początku grudnia 2015 roku nasze gimnazjum otrzymało wyróżnienie za spektakl pt,, A donde vamos?'' w konkursie Warszwskiego Programu Edukacji Kulturalnej.Uczennice i uczniowie z obecnych klas 3b i 3c napisali wlasny tekst musicalu i pod kierunkiem nauczycieli: pani Liliany Chwistek, pani Ewy Jakubowskiej i pana Rafała Sendyki przygotowali spektakl zaprezentowany społecznosci szkolnej.Warszawską Nagrodę Edukacji Kulturalnej ottrzymali autorzy za zaangażowanie w proces twórczy, umożliwienie odkrywania talentów i przezwyciężanie słabości.

Gratulujemy!

Plan lekcji Stołówka E-dziennik Gazeta "Varia" Galeria Aktualności