Tyniecka25.waw.pl MEN.gov.pl
UONET+ LIBRUS Kontakt Aktualności
6 marca 2019

Erasmus+

Logo dla projektu "Sztuka Odkrywania Świata"

W ostatnich tygodniach nasi uczniowie na dodatkowych zajęciach informatyki projektowali logo w ramach programu Erasmus +. Ostatnim etapem było głosowanie na najlepszy projekt, w którym wzięło w udział 258 uczniów naszej szkoły. Najwięcej głosów (101) otrzymało logo z numerem 1, którego autorką okazała się Weronika Siesicka z klasy 7a.

3 marca 2019

ERASMUS PLUS

AKTUALNY STAN I PERSPEKTYWY ENERGII ODNAWIALNEJ W EUROPIE

Na drugie spotkanie międzynarodowe do Pragi czeskiej, w dniach 2-8 marca, jadą uczniowie klas 7a i 7c. To nagroda za pracę w projekcie. Między innymi trzeba było zrobić model elektrowni opartej o odnawialne źródło energii, multimedialną animację i przygotować informację na temat związany z projektem.
W szkolnym projekcie w ramach programu Erasmus Plus mogą brać udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. A następny wyjazd będzie do Włoch i Grecji.
Zgłaszajcie się do nas - zapraszamy!
koordynatorka Liliana Chwistek
zespół projektowy - Jadwiga Jarmuła i Beata Siwiec.

3 marca 2019

ERASMUS PLUS

Energie odnawialne w Polsce i świecie

W ramach programu Erasmus plus i szkolnego projektu "Aktualny stan i perspektywy energii odnawialnej" we wtorek odbyło się spotkanie z Panem Pawłem Mikuskiem, koordynatotorem w http://forum-energii.eu/pl/, byłym rzecznikiem prasowym Ministerstwa Środowiska. Spotkanie zorganizował zespół nauczycieli projektu a udział wzięli uczniowie najbardziej zaangażowani w temacie energii odnawialnych. Również czynnie uczestniczyli uczniowie, których prace konkursowe wygrały (makieta elektrowni i film animowany) i w nagrodę jadą już w tę sobotę na międzynarodowe spotkanie do Pragi czeskiej.
Całość sfilmował Oliwier, więc relacja już wkrótce!
Koordynatorka Liliana Chwistek i zespół: Beata Siwiec i Jadwiga Jarmuła

26 lutego 2019

Ogrody w szkle

Dnia 12 lutego tego roku uczniowie klasy III E mieli okazję swoimi zdolnościami manualnymi, przenieść się do czasów starożytnej Babilonii. Nasza nauczycielka wykładająca chemię oraz technikę – Pani Beata Siwiec zaproponowała ciekawy sposób przeprowadzenia zajęć. Każda osoba miała za zadanie przynieść niezbędne artykuły potrzebne do stworzenia ogrodu w szkle. Za tą niewinnie brzmiącą nazwą ukrywa się cała tajemnica intrygująca ludzi nauki i artystów całego świata. Mowa tutaj o całej skomplikowanej zasadzie działania ekosystemu. Pomimo naukowych podstaw eksperymentu tj. obserwacji chemicznych i biologicznych zjawisk świata przyrody, uczniowie zaangażowali się również w estetyczną stronę przedsięwzięcia, czyniąc swoje prace również miłym widokiem dla oka.

26 lutego 2019

Stacja - Warszawskie Filtry

Są w naszym mieście miejsca niezwykłe, ważne i nie dla wszystkich dostępne. Jedno z nich odwiedziła ostatnio klasa 7 b.

15 lutego 2019

Zaproszenie dla rodziców uczniów kl. 8 i 3 gimnazjum

19.02.2019 r. o godz. 17:30 w budynku przy ul. Tynieckiej 25 (sala gimnastyczna) odbędzie się szkolenie z doradztwa zawodowego „Jak wspierać dziecko w projektowaniu kariery?”.

Szkolenie poprowadzą pracownicy z Centrum Rozwoju Doradztwa zawodowego.

Serdecznie zapraszamy

10 lutego 2019

ERASMUS+

SZTUKA ODKRYWANIA ŚWIATA NATURY
Jak się przygotowujemy do spotkania projektowego w Finlandii - Kuopio 2019?

Warsztaty na temat
Pospolite ryby żyjące w Polsce

Plan lekcji Stołówka E-dziennik Gazeta "Varia" Galeria Aktualności