Tyniecka25.waw.pl MEN.gov.pl
UONET+ LIBRUS Kontakt Aktualności
5 grudnia 2018

Wodoodporni

Wodoodporni Badacze Wody
podczas Gali Finałowej w Łazienkach Królewskich

Przez cały rok prawie wszystkie klasy angażowały się w program Badacz Wody. Powstało wiele ciekawych projektów takich jak: wodna wymiana, odnowa starej odzieży, szkolna uprawa pysznej żywności, Światowy Dzień Ziemi, krajowe kontakty wodne z okolic Radomia i wycieczka do oczyszczalni ścieków - Czajka. Uczniowie byli również w przedszkolu, w którym czytali książki i przedstawiali przedszkolakom zalety oszczędzania wody. Przeprowadziliśmy inspekcję kranów w łazienkach w całej szkole, zauważyliśmy, że połowa kranów nie posiada zakończeń. Postanowiliśmy założyć perlatory.

5 grudnia 2018

Błądząc za niepodległością

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę udaliśmy się do „Labiryntu niepodległości” w pawilonie Muzeum Historii. Ponownie prześledziliśmy burzliwą historię naszego narodu, który na przestrzeni wieków borykał się z wieloma problemami.

Przypomnieliśmy sobie, także o tym jak nasi przodkowie oddawali życie za wolność i obronę ojczyzny. Dodatkowo mieliśmy okazję wcielić się w styczniowego powstańca, uczestniczyć w lekcji rosyjskiego oraz spacerować po „okopach” żołnierzy.

5 grudnia 2018

ODKRYWANIE ŚWIATA NATURY

W dniu 30 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie zespołu projektowego Erasmus + Sztuka odkrywania świata natury. Spotkaliśmy się, aby omówić sprawy organizacyjne oraz pierwsze zadanie w projekcie, które zostało zaplanowane na spotkaniu głównych koordynatorów w Dikli (Łotwa).

Nagrodą jest udział w spotkaniu projektowym w Kuopio (Finlandia ) w terminie od 18 -22/03/2019 -liczba miejsc dla uczniów naszej szkoły - 4.

Wszelkie szczegóły konkursu są dostępne na naszej stronie projektowej - wejście na stronę poprzez główną stronę internetową szkoły poprzez zakładkę Erasmus albo poprzez link ekologia.tyniecka25.eu

Serdecznie zapraszamy i pozdrawiamy,

2 grudnia 2018

A kysz! A kysz!

„Cukierek albo psikus” – to najpopularniejsze hasło maskarady obchodzonej 31 października w wielu krajach Europy. Święto Halloween. W Polsce pojawiło się w latach 90. Mimo że wciąż budzi kontrowersje, cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Podświetlone dynie, duchy, czarownice, zombie, nietoperze i czarne koty to najpopularniejsze motywy tej anglosaskiej tradycji. Ale czy chodzi w niej tylko o zabawę? Na to pytanie odpowiadaliśmy 31 października na lekcjach języków obcych i nie tylko. Kto chciał oswoić strach, mógł tego dnia zaprezentować się w przebraniu. Kto marzył o cukierkach, mógł kupić łakocie w na kiermaszu zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski.

27 listopada 2018

Uwaga ósmoklasiści

 Egzamin próbny ósmokasisty odbędzie sie 18 - 19 - 20 XII 2018

29 listopada 2018

Erasmus+

Nasze Łotewskie spotkanie z naturą /Łotwa: Dikli 2018/

Erasmus + tytuł projektu: Nature and outdoor Education

W dniach od 26 do 28 listopada odbyło się pierwsze spotkanie nauczycieli koordynujących projekt Erasmus + Nature and Outdoor Education w Dikli.

Plan lekcji Stołówka E-dziennik Gazeta "Varia" Galeria Aktualności