Tyniecka25.waw.pl MEN.gov.pl
UONET+ LIBRUS Kontakt Aktualności
21 czerwca 2018

Konkurs Z technologią w świat nauki

Konkurs Z technologią w świat nauki zorganizowany przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty już rozstrzygnięty. Uczennice klasy III B Alicja Lewandowska i Aleksandra Staszewska z projektem „Kuchnia molekularna” zajęły II miejsce w kategorii klas gimnazjalnych.

Gratulacje!!!!

15 czerwca 2018

BAL GIMNAZJALNY 2018

„Rozdanie Oskarów”

Najbardziej prestiżowe bale w Europie rozpoczynają się polonezem, w rytmie którego tańczące pary wkraczają na parkiet.

W szkole przy ulicy Tynieckiej, 8 czerwca 2018 roku, w tempie narodowego tańca korowodowego uczniowie klas trzecich, w pięknym stylu rozpoczęli bal gimnazjalny. Młodzież, pod czujnym okiem pani Katarzyny Pietrzak, zaprezentowała się podczas tańca na mistrzowskim poziomie, wywołując łzy wzruszenia kadry pedagogicznej oraz zebranych rodziców i najbliższych.

18 czerwca 2018

Wodoodporni Badacze Wody Szkołą Miesiąca!

W uznaniu za aktywności w ostatnim miesiącu szkolna drużyna badaczy otrzymała tytuł Szkoły Miesiąca!

Przeczytaj więcej na krajowej stronie Międzynarodowego Programu Badacz Wody =>

15 czerwca 2018

Oczyszczalnia ścieków CZAJKA

Szóstego czerwca klasy 3e i 3b odwiedziły Czajkę. Ale czym rzeczona Czajka jest? W naszej szkole, głównie z inicjatywy nauczycielki chemii mówi się dużo o oszczędzaniu wody i o samej wodzie. Czajka to warszawska oczyszczalnia ścieków, do której spływają ścieki z praktycznie całej Warszawy.

Na wycieczce uczniowie dowiedzieli się dużo nie tylko o samej oczyszczalni, ale również o tym co się właściwie w niej dzieje i jak wszystko działa.

15 czerwca 2018

Badacze Wody w przedszkolu

Po raz kolejny uczniowie klasy VII A odwiedzili zaprzyjaźnione przedszkole i grupy: Biedronek oraz Tygrysków. Wcześniej czytaliśmy książkę „Chłopca z Lampedusy” i prowadziliśmy zajęcia związane z omawianym fragmentem literatury. 28 maja przygotowaliśmy warsztaty chemiczne. Było chemiczne jojo, napięcie powierzchniowe, mieszanie barwników. Jednak głównym przesłaniem była woda. Okazało się, że maluchy sporo o niej wiedzą a temat oszczędzania tej życiodajnej cieczy jest bardzo bliski przedszkolakom.

15 czerwca 2018

Pożegnanie w Berlinie

To niewiarygodne, ale nasz projekt "Seniors in the city, seniors everywhere" trwa już prawie 2 lata i zbliża się do końca. W Berlinie pożegnaliśmy się z naszymi niemieckimi przyjaciółmi. Będzie nam ich bardzo brakowało. W pamięci pozostaną dni pełne wrażeń w stolicy Niemiec.

2 czerwca 2018

Jak woda płynie w drzewach?

W środę 23 maja klasa 2e wybrała się do Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej w Powsinie. Uczestniczyliśmy w warsztatach laboratoryjnych Wysoko, wyżej, jeszcze wyżej – czyli jak woda płynie w drzewie?. Na początku poznaliśmy obieg wody w przyrodzie, następnie rozpoczęliśmy wykonywanie doświadczeń. Sprawdzaliśmy jak roztwory (atrament, H2O) wnikają w różne materiały (chusteczka higieniczna, szkło laboratoryjne). Sprawdzaliśmy również wpływ soli na materiały (ogórek) zanurzone w wodzie. Mogliśmy zauważyć, że po 10-ciu minutach ogórek zanurzony w H2O z rozpuszczonym NaCl był „galaretowaty”. Na końcu zajęć stworzyliśmy preparaty z części liści tulipana i obserwowaliśmy je pod mikroskopami w różnych powiększeniach. Warsztaty były ciekawe i mogliśmy się wiele z nich dowiedzieć. Warsztaty były ciekawe i mogliśmy się wiele z nich dowiedzieć.

Kuba

Plan lekcji Stołówka E-dziennik Gazeta "Varia" Galeria Aktualności