Tyniecka25.waw.pl MEN.gov.pl
Kontakt E-dziennik
2 czerwca 2017

Pierwsze spotkanie z włoskimi uczniami

Ostatni tydzień spędziliśmy w słonecznej Italii. Razem z grupą projektową z Berlina odwiedziliśmy naszego włoskiego partnera Liceo Scientifico Augusto Righi w Bolonii. Wymieniliśmy się informacjami o sytuacji seniorów i odwiedziliśmy domy opieki dla ludzi z demencją. Zostaliśmy zaproszeni do ośrodka naukowego Officina Golinelli, gdzie młodzi ludzie rozwiązują różne problemy naukowe w sposób zupełnie nowatorski. W czasie pobytu w Bolonii nie zabrakło zwiedzania miasta i wycieczki do Ravenny oraz nad morze. Wzięliśmy także udział w warsztatach kulinarnych i przygotowaliśmy tradycyjne tortellini.

koordynatorka projektu
Ewa Reks-Granat

26 maja 2017

List Ministra Edukacji

 Do Rodziców i Opiekunów Uczniów

11 maja 2017

Uwaga uczniowie i rodzice

Na podstawie ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60) oraz w związku z uchwała nr XLV/108/2017 Rady m.st. Warszawy z dnia 16 marca 2017 r. w sprawie dostosowania sieci publicznych szkół podstawowych i gimnazjów mających siedzibę na obszarze m.st. Warszawy do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawa – Prawo oświatowe, na okres od dnia 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r., uprzejmie informuję iż z dniem 1 września 2017 r.:

  1. Dotychczasowe Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Roberta Schumana w Warszawie, ul. Tyniecka 25 zostaje włączone do ośmioletniej Szkoły Podstawowej nr 157 im. Adama Mickiewicza w Warszawie, ul. Kazimierzowska 16.

Z poważaniem                                         

Barbara Dąbrowska                                 

23 maja 2017

ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE

Pierwsi w pracy i pierwsi w zabawie - to powiedzenie doskonale pasuje do gimnazjalistów z Tynieckiej. Tym razem możecie podziwiać nie tylko wokalne popisy, które zostały zaprezentowane w imprezie o nieskromnej nazwie; MAM TALENT!

19 maja 2017

Konferencja - Od Erasmusa do Erasmusa Plus

W naszej szkole nauka języka obcego jest lekka , łatwa i przyjemna. Mamy nie tylko zdolnych uczniów i pełnych pasji nauczycieli, ale także realne wsparcie finansowe na realizację projektów programu Erasmus Plus.

Nasze starania doceniła także Komisja Europejska.

Pani L. Chwistek i ja zostałyśmy poproszone o podzielenie się wiedzą i doświadczeniem podczas konferencji „Od Erasmusa do Erasmusa Plus. Dobre praktyki szkół warszawskich w realizacji unijnych projektów międzynarodowych”, która odbyła się w Warszawie.

Mogłyśmy opowiedzieć o naszych doświadczeniach w projektach międzynarodowych, wymianach i codziennej pracy.

Ewa Reks-Granat

12 maja 2017

,,JEDNEJ PIĄTKI MI TRZEBA...

"JEDNEJ PIĄTKI MI TRZEBA I RĄK ZE ŚCIĄGAMI DWOJE/ NIECH ZAMYDLĄ OCZY MAMIE NOWE STOPNIE MOJE"

Napisać wiersz z dowcipem. To się wydaje takie bezpieczne, bo niepoważne, niezobowiązujące, dające możliwość wycofania w razie porażki. ,,Tylko żartowałem, nie posądzajcie mnie o literackie ambicje" - tak się często usprawiedliwiamy.

9 maja 2017

TAK SIĘ ŚWIĘCI 3 MAJA!

Chwilę po zakończeniu długiego weekendu społeczność Gimnazjum nr 1 uczciła 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas trzecich oraz drugich pod opieką nauczycieli przygotowali uroczystość, na której zaprezentowano najpiękniejsze wiersze patriotyczne. Można też było sprawdzić swoje umiejętności wokalne, śpiewając najsłynniejszą z majowych pieśni okolicznościowych. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Plan lekcji Stołówka E-dziennik Gazeta "Varia" Galeria Wydarzenia