Tyniecka25.waw.pl MEN.gov.pl
UONET+ LIBRUS Kontakt Aktualności
10 lutego 2019

ERASMUS+

SZTUKA ODKRYWANIA ŚWIATA NATURY
Jak się przygotowujemy do spotkania projektowego w Finlandii - Kuopio 2019?

Warsztaty

Tropy i ślady zwierząt
z perspektywy p. Elżbiety Wojtaś - nauczycielki biologii
oraz ucznia uczestniczącego w projekcie - Marcina Czyża

6 lutego 2019

ERASMUS+

Zapraszam do przeczytania opowiadań w jezyku angieslkim uczniów klas 7, 8 i 3 gimnazjum "Robots" i "Spooky stories". Zapraszam również do zapoznania się z pracami młodzieży w ramach projektu "Świat jest większy niż widać na ekranie"
Koordynator
Agnieszka Kanabus

6 lutego 2019

Stan wód gruntowych

Badanie naszych próbek podzielone było na dwie części: fizykochemiczną i biologiczną.

Próbki do badań pozyskaliśmy podczas wyjazdu integracyjnego do Wigierskiego Parku Narodowego oraz wyjścia szkolnego, z Potoku Służewieckiego i stawu w Królikarni.

Do badań zaangażowaliśmy 3 klasy siódme naszej szkoły.

28 stycznia 2019

Ogród w zamkniętej butli

Jak w prosty sposób stworzyć ogród, który nie będzie potrzebował wody do swojego istnienia? To pytanie było punktem wyjścia w naszych działaniach.

Nasze poszukiwania przyniosły efekty:

Był rok 1960, gdy francuski botanik David Latimer założył swój ogród w butli. Ostatni raz podlewał go w 1972 roku i wtedy to zamknął go ostatecznie.

28 stycznia 2019

Drugie życie ubrań?

Posiadając ogromną wiedzę na temat wody potrzebnej do wyprodukowania koszulki bawełnianej czy spodni dżinsowych 25 stycznia zapoczątkowaliśmy w szkole ponowne wykorzystanie i upcykling (wzbogacanie) naszych ubrań i torebek. Wykorzystaliśmy także butelki plastikowe, jako osłonki oraz doniczki do kwiatów.

Do zajęć przygotowaliśmy się bardzo skrupulatnie. Zebraliśmy potrzebne materiały: farby akrylowe, pędzle, tekturę oraz niezbędne koszulki i przystąpiliśmy do pracy. Niektórzy mieli gotowe pomysły, inni tworzyli coś kreatywnie w danej chwili. Zabawy było mnóstwo a potem pokaz mody, sposób nietypowy, na sznurku w sali chemicznej.

28 stycznia 2019

Warsztaty Badacza Wody w klasie VII b

Dnia 23 stycznia uczniowie klasy VII b przeżyli dzień z życia innej osoby, z innego kraju czy nawet kontynentu. Odgrywając różne role, mieszkając w Wielkiej Brytanii czy też Urugwaju, Indiach oraz Ghanie uświadomiliśmy sobie jak ważna jest woda w codziennym życiu. My, nie musimy borykać się z niedostatkiem wody, ale na innych kontynentach jej brak czy zanieczyszczenie uniemożliwiają zwykłe funkcjonowanie i godne życie człowieka.

Postanowiliśmy w ramach naszych możliwości wybrać działania oszczędzające wodę w naszych domach oraz zachęcać społeczność szkolną do zwrócenia uwagi na globalny problem wody.

Woda to niezbędna substancja do życia organizmów żywych.

25 stycznia 2019

Projekt "Bakcyl"

W ramach programu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL uczniowie klas siódmych uczestniczyli w lekcjach: Twoje pieniądze i Od oszczędzania do inwestowania. Zajęcia o edukacji ekonomicznej prowadzili wolontariusze – pracownicy banku.

Plan lekcji Stołówka E-dziennik Gazeta "Varia" Galeria Aktualności