Tyniecka25.waw.pl MEN.gov.pl
UONET+ LIBRUS Kontakt Aktualności
13 marca 2018

Jodek potasu w roli katalizatora

Jak w prosty sposób rozłożyć wodę utlenioną otrzymując tlen? To już wiemy z lekcji chemii. A tutaj na zajęciach KMO eksperymentujemy, to my jesteśmy kreatorami doświadczeń. Bawimy się, zmieniamy proporcje substratów, zwracając przy tym ogromną uwagę na bezpieczeństwo. Co robiliśmy? Badaliśmy wpływ ilości jodku potasu na perhydrol (30% woda utleniona). Okazało się, że kolejność dodawanych składników też ma znaczenie. Ale ta nauka jest złożona i ciekawa….

6 marca 2018

Pozdrawiamy z Walencji!

Po raz czwarty (od 2014 roku), w ramach projektu gimnazjalnego "Poznajmy się - Conociendonos", uczniowie klasy 2 mają okazję poznać się osobiście z uczniami portnerskiej szkoły LA FONTAINE z Walencji, w Hiszpanii. Wstaliśmy o 3, lot z Modlina o 7, przylot do Walencji ok 11....ale wszyscy szczęśliwi, że się w końcu spotkaliśmy i osobiście poznaliśmy po miesiącach korespondencji.

Opiekę nad projektem sprawują nauczycielki języków obcych: Liliana Chwistek i Monika Wielgosz

6 marca 2018

Lekcja historii w Cytadeli Warszawskiej

Klasa 7c uczestniczyła w lekcji historii na temat X Pawilonu (więzienia) w Cytadeli Warszawskiej z okazji 155 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego i 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Uczniowie poznali miejsce więzienia i stracenia dyktatora powstania Romualda Traugutta. Mieli okazję obejrzeć oryginalne prace malarskie Aleksandra Sochaczewskiego, więźnia i zesłańca na Syberię. Poznali historię niezwykłej ucieczki z więzienia Józefa Piłsudskiego. Miejsce i wspaniała narracja Pana przewodnika sprawiły, iż lekcja pozostanie na długo w pamięci uczniów."

6 marca 2018

Konkurs wiedzy o Ameryce Łacińskiej

Trzecia edycja konkursu wiedzy o Ameryce Łacińskiej pod Honorowym patronatem Ambasady Republiki Kolumbii

Tematem trzeciej edycji konkursu jest pisarz Gabriel Garcia Marquez i Kolumbia widziana przez pryzmat jego twórczości.

2 marca br. odbyło się podsumowanie szkolnych eliminacji konkursu.

6 marca 2018

"Cudowny chłopiec" - film o potrzebie tolerancji

Niedawno uczniowie klas siódmych obejrzeli film pt. „Cudowny chłopiec”. Jego fabuła związana jest z losami chłopca, który wyróżnia się odmiennym wyglądem i ma w związku z tym trudności z integracją w grupie rówieśniczej.

Na pozór odbiegający od naszej codzienności temat filmu inspiruje do głębszych przemyśleń dotyczących tolerancji, przyjaźni, potrzeby akceptacji przez otoczenie i relacji w rodzinie. Te trudne zagadnienia były przedmiotem dyskusji klasowej podczas godzin wychowawczych.

Film spodobał się większości oglądających, zatem polecamy jego obejrzenie.

4 marca 2018

Nagroda specjalna!

Ewa z 7d, klasy dwujęzycznej z językiem hiszpańskim, ma wielki talent plastyczny. W Konkursie zorganizowanym przez X LO im. Królowej Jadwigi, Jury poczuło się dosłownie chwycone za serce i wręczyło Ewie Nagrodę Specjalną za jej pracę plastyczną. To dopiero początek jej sukcesów artystycznych!

28 lutego 2018

I co dalej?

Decyzja o wyborze dalszej dogi kształcenia to jedno z największych wyzwań dla uczniów trzecich klas gimnazjów. Tylko nieliczni szczęściarze wiedzą na pewno i od dawna, gdzie będą kontynuować naukę. Dlatego każda informacja o ofercie szkół średnich jest na wagę złota.

22 i 24 lutego zabraliśmy trzecioklasistów do PKiN na „Perspektywy” . To Międzynarodowy Salon Edukacyjny, na którym prezentują swoją ofertę liczne szkoły ponadgimnazjalne, dostarczając młodym ludziom sprawdzonej wiedzy o możliwościach nauki i kształcenia. Zdecydowani mogą zweryfikować swoje wybory, niezdecydowani – zdobyć cenne informacje i rozeznanie. Dzięki temu powinno być łatwiej. Czy będzie? Oby tak. Trzymamy kciuki za trafne decyzje.

Plan lekcji Stołówka E-dziennik Gazeta "Varia" Galeria Aktualności