Tyniecka25.waw.pl MEN.gov.pl
UONET+ LIBRUS Kontakt Aktualności
17 czerwca 2019

Komiks o Bazyliszku

W lutym została ogłoszona IV edycja konkursu Baśnie, podania i legendy Mazowsza w komiksie.

Organizatorem konkursu był Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerowych (OEIiZK) w Warszawie.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego.

Głównym celem było wyłonienie najciekawszego komiksu utworzonego na podstawie powszechnie znanych baśni, podań i legend Mazowsza.

17 czerwca 2019

Projekt Warszawska Energia

Zakończenie projektu odbyło się w MDK przy ulicy Łazienkowskiej. Rozpoczęło się krótką przemową i przedstawieniem szkół, biorących udział w projekcie. Następnie nastąpiła prezentacja prac zrobionych przez uczniów. Na pierwszy ogień poszła nasza szkoła. Najpierw razem z Marcinem Czyż prezentowaliśmy wykonany własnoręcznie model elektrowni słonecznej. Po nas dziewczyny: Karolina i Marysia z 7b przedstawiły prezentację o domach pasywnych. Potem Mikołaj i Konrad z 3 klasy gimnazjum opowiedzieli o swoim modelu domu pasywnego. Na tym prezentacja naszej szkoły się skończyła.

15 czerwca 2019

Erasmus+

Projekt Erasmus+ zmienił kompletnie moją nudną szkolną rutynę

Erasmus to program umożliwiający uczniom wymiany międzynarodowe i rozwijanie umiejętności językowych, a także integrację z innymi uczniami. Programem opiekuje się i finansuje go Unia Europejska. W Szkole Podstawowej nr 157 z Oddziałami Gimnazjalnymi, w ramach Erasmus+ realizujemy kilka projektów polegających na współpracy szkół europejskich. Jednym z nich jest "The world is bigger than you see on the screen" czyli “Świat jest większy niż widać na ekranie”.

14 czerwca 2019

Odwołanie zmiany czasu trwania lekcji

 

Od 17.06.2019 r. - poniedziałek lekcje będą odbywały się według układu "dzwonków normalnych". Lekcje będą trwały 45 minut.

12 czerwca 2019

Dzień Naukowy na Tynieckiej

Festiwal Wody odbył się w naszej szkole w piątek 7 czerwca. Oprócz doświadczeń wodnych i zobowiązań do oszczędzania wody było bardzo naukowo i profesjonalnie. Uczniowie przedstawiali modele domów pasywnych samodzielnie wykonanych, opowiadali o domach samowystarczalnych, energooszczędnych. Zwrócili uwagę także na właściwe gospodarowanie wodą i jej oczyszczanie. Przedstawili cały proces biologiczno-chemiczny oczyszczania wody w CZAJCE na Białołęce.

To był bardzo inspirujący dzień...

12 czerwca 2019

Badacze Wody w przedszkolu

Festiwal Wody zaczęliśmy od zajęć przyrodniczych w przedszkolu. Warsztaty były związane z wodą, jej wykorzystaniem i zapotrzebowaniem. Okazało się, że przedszkolaki posiadają ogromną wiedzę i chęci do zabawy oraz oczyszczania wody i do tworzenia niesamowitych obrazów dotyczących wody.

11 czerwca 2019

Zmiana czasu lekcji

 Od 12.06.2019 r. - środa do odwołania lekcje będą odbywały się według układu "dzwonków skróconych". Lekcje będą trwały 35 minut.

Office 365 Stołówka E-dziennik ERASMUS+ Galeria Aktualności