Tyniecka25.waw.pl MEN.gov.pl
UONET+ LIBRUS Kontakt Aktualności
22 maja 2018

Paderewski ? niezwykły człowiek, niezwykła wystawa

Uczniowie klasy 7d wraz z wychowawczynią obejrzeli wystawę poświęconą Ignacemu Paderewskiemu – wybitnemu kompozytorowi, pianiście, mężowi stanu, działaczowi charytatywnemu, niezwykłemu człowiekowi.

Mieliśmy okazję poznać zarówno oficjalną działalność artystyczną wirtuoza oraz premiera i ministra spraw zagranicznych odrodzonej Polski (od stycznia do grudnia 1919 r.), jak również jego życie rodzinne, osobiste zainteresowania, ulubione przedmioty, którymi się otaczał w szwajcarskiej rezydencji oraz w czasie licznych podróży po świecie.

17 maja 2018

Relacja z zielonej szkoły

W dniach 23.04 do 27.04 klasa 3C wraz ze swoją wychowawczynią Ewą Lisicką i nauczycielką wychowania fizycznego Dorotą Sobczyńską brała udział w zielonej szkole w miejscowości Łańsk pod Olsztynem.

Relacja z wyjazdu

19 maja 2018

V Piknik Klubów Młodego Odkrywcy

12 maja grupa uczniów szkolnego KMO Szaleni Chemicy uczestniczyła w V Pikniku KMO w ZS im. inż. Stanisława Wysockiego przy ulicy Szczęśliwickiej 56.

Mieliśmy także wspólne stoisko „Badacza Wody” ze SP św. Franciszka. Przygotowaliśmy grę planszową na trawie, układankę związaną z wodą ukrytą w produktach spożywczych oraz magiczny kwiat wodny. Wspólnie stworzyliśmy także quiz o wodzie w Warszawie.

19 maja 2018

Na tropach DNA?

Uczniowie klasy 7 A uczestniczyli w warsztatach „Na tropach DNA” w BioCentrum Edukacji Naukowej. Młodzież podczas zajęć próbowała doświadczalnie odpowiedź na wiele stawianych pytań. Skąd nasz organizm wie, jak funkcjonować? Czy DNA widać „gołym” okiem? Co to jest chromosom i jak rozdzielić DNA? Jak wyprodukować mleko dla kota (oczywiście bez laktozy)?

Zabawy było mnóstwo a DNA głównym gościem podczas zajęć. Warto je kontynuować…

11 maja 2018

Konkurs Chemiczny KWAS

Gratulacje dla Antoniego Młynarczyka za zdobycie tytułu laureata w Konkursie Chemicznym KWAS o zasięgu mazowieckim.

10 maja 2018

Lekcje chemii i biologii wspomagane komputerem

W kwietniu i maju uczniowie naszej szkoły z klas : 7a, 2d i 3b odwiedzili Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów. Uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych i eksperymentalnych wykorzystujących multimedia, jako narzędzie badawcze.

9 maja 2018

WYMIANA DOŚWIADCZEŃ Z NAUCZYCIELAMI HISZPAŃSKIMI

Wymiana uczniów ze szkołą partnerską z Walencji stała się okazją do wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą.

Nauczyciele zaangażowani w realizację projektów unijnych: „Otwarcie na dialog międzykulturowy i międzypokoleniowy”, „ Seniorzy w mieście, seniorzy wszędzie” oraz „ Świat jest większy niż ten, który widzisz na ekranie” spotkali się z nauczycielami z partnerskiej szkoły w Walencji na roboczym spotkaniu w szkole.

Plan lekcji Stołówka E-dziennik Gazeta "Varia" Galeria Aktualności