Tyniecka25.waw.pl MEN.gov.pl
UONET+ LIBRUS Kontakt Aktualności
9 kwietnia 2018

Konkurs Chemii Doświadczalnej

Gratulacje dla uczniów klasy III d: Antoniego Młynarczyka i Przemysława Dembrał za zajęcie II miejska w XII Konkursie Chemii Doświadczalnej pod hasłem „Chemia uczy, bawi i rozwija”. W laboratoriach Technikum Chemicznego w Warszawie odbywały się trzy szkolenia przygotowujące do samodzielnego wykonywania doświadczeń chemicznych. Uczniowie zapoznali się ze sprzętem laboratoryjnym, podstawowymi czynnościami laboratoryjnymi, przepisami bhp, elementami analizy chemicznej, a przede wszystkim mogli samodzielnie pod opieką nauczyciela wykonać wybrane doświadczenia chemiczne na związkach nieorganicznych i organicznych.

Możliwe, że dalsza kariera zawodowa młodych mężczyzn to bycie naukowcem, odkrywcą, zmieniającym nasz świat…

5 kwietnia 2018

Ludzie i roboty

Konkurs literacko-plastyczny „Ludzie i roboty” zorganizowany przez Bibliotekę Gimnazjum i Liceum Meridian w Warszawie

21 marca 2018 r. uczennice klasy 7 d – Ewa Fridach i Marta Wasilewska oraz pani Iwona Jachimowicz-Karoń przywitały kalendarzową wiosnę na uroczystości wręczenia nagród w związku z rozstrzygnięciem konkursu literacko-plastycznego „Ludzie i roboty”.

Gala odbyła się w bibliotece Gimnazjum i Liceum Meridian.

5 kwietnia 2018

Alternative fairy tales

Konkurs "Alternatywna bajka w języku angielskim" . Grupa Erasmus + zaprasza do przeczytania opowiadań uczniów.

30 marca 2018

Wielkanoc

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych słońca, uśmiechów i pogody ducha. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół. Życzymy, aby Święta Wielkanocne obudziły uśpione marzenia, a czas spędzony w gronie najbliższych dał wytchnienie i chwilę odpoczynku od rozpędzonej codzienności.

28 marca 2018

Świecący żelek i magnez oraz zielony duszek

Dlaczego żelek świeci? Co dzieje się w probówce? Czy zawsze tak będzie? Dlaczego magnez spala się oślepiającym płomieniem? Na te i wiele innych pytań próbowali odpowiedzieć uczniowie podczas zajęć KMO „Szalonych chemików”. Eksperymentowali, zmieniali ilościowo substraty i obserwowali co się zmienia, wyciągając wnioski. Emocji też było dużo podczas zajęć.

27 marca 2018

Czy Dymitr Mendelejew to tylko twórca układu okresowego?

Kim tak naprawdę był Dymitr Mendelejew? Uczniowie klas siódmych próbowali odpowiedzieć na to pytanie poznając życiorys i prace badawcze uczonego. Otóż, wielki rosyjski chemik, odkrywca prawa okresowości pierwiastków chemicznych, obronił rozprawę doktorską „O połączeniu alkoholu z wodą”. Zajmował się tzw. kontrakcją objętości. Udowodnił, że w pewnych roztworach i mieszaninach zachodzi zmniejszenie objętości, a więc że mieszanina ta w ostateczności ma mniej cząsteczek niż wszystkie składowe substancje, które ją tworzą. Odpowiadają za to wiązania atomowe. Tak jest właśnie w przypadku mieszanki etanolu z wodą.

26 marca 2018

Europejski Quiz Finansowy

W marcu odbył się Finał Krajowy Europejskiego Quizu Finansowego, w którym uczestniczyło osiem dwuosobowych zespołów z naszej szkoły. Młodzież upowszechniała wiedzę na temat finansów oraz systemu bankowego w Polsce i Europie. Poznawała i utrwalała zasady dotyczące bezpiecznego zachowania w cyberprzestrzeni oraz kształtowała postawy przedsiębiorczości.

Najlepszym zespołem w szkole byli reprezentanci klasy 7 A: Milena Krupa i Marcin Pizło.

Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu.

Plan lekcji Stołówka E-dziennik Gazeta "Varia" Galeria Aktualności