Tyniecka25.waw.pl
UONET+ LIBRUS Kontakt Aktualności
24 października 2019

Gratulacje, Panie Profesorze!

Warszawskie Nagrody Edukacji Kulturalnej 2019 rozdane.

Uroczyście oglaszamy, że Pierwszą Nagrodę otrzymał Pan Krystian Matuszewski, nauczyciel, również naszej szkoły. Zwycięski projekt – „Przybora jest dobry na wszystko" - łączy obie pasje Laureata - muzykę i poezję.

Serdecznie gratulujemy sukcesu. Tak trzymać, Panie Profesorze!

22 października 2019

Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku

We wrześniu klasa 8c uczestniczyła w wycieczce do Centrum Badań Jądrowych we Świerku.

Nasze zajęcia rozpoczęły się od wykładu związanego z promieniowaniem, jego rodzajami. Dowiedzieliśmy się co to jest promieniowanie świetlne. Zapoznaliśmy się z urządzeniami używanymi do pomiaru promieniowania i promieniotwórczości różnych materiałów. Druga część zajęć dotyczyła występowania promieniowania w naszym codziennym życiu i w przeszłości. Dowiedzieliśmy się, że mimo tego, ze obok nas licznik Geigera bardzo hałasuje, nic nam się nie stanie. Mieliśmy okazję użyć specjalnych 4 metrowych szczypców aby przenieść "próbkę radioaktywną" na miejsce pomiarów.

Natalia Grzyb 8c

14 października 2019

Wygra Tyniecka!

W piątek, 11 października, społeczności szkolnej zaprezentowali się kandydaci do Samorządu Uczniowskiego.

Natalia, Maria, Eliza, Gabrysia, Weronika i Mił przedstawili swoje pomysły. Plany są bardzo ambitne – kiermasze, dni tematyczne, akcje charytatywne, wolontariat, kółka pomocy koleżeńskiej, kluby zainteresowań, radiowęzeł, a nawet specjalna szkolna waluta, za którą da się kupić np. nieprzygotowanie.

Ponieważ kandydaci zaznaczali, że razem można wiele zdziałać, jesteśmy spokojni o wynik wyborów. Bez względu na to, kto zbierze więcej waszych głosów, wygra Tyniecka. I o to chodzi!

Wybory wkrótce. Głosujcie mądrze!

14 października 2019

Gawrych Ruda

Z tornistrem nad Wigry

Jeśli właśnie trwa październik, to jesteśmy w Gawrych-Rudzie!

Wychowawcy ósmych klas po raz drugi zabrali swoich podopiecznych na piękną Suwalszczyznę. W ubiegłym roku przeprowadziliśmy nad Wigrami integrację, teraz – zorganizowaliśmy uczniom obóz naukowy. Zajęcia w terenie, zwiedzanie Wigierskiego Parku Krajobrazowego, warsztaty przyrodnicze, ceramiczne i rowerowy szlak – to program przedpołudniowych atrakcji. Spacerowaliśmy po przepięknych wiaduktach w Stańczykach, mierzyliśmy drzewa, poznawaliśmy tajemnice odradzania polskiej populacji bobrów, lepiliśmy w glinie i nie straszny nam był ziąb czy deszcz.

Wieczorami przychodził czas na najlepsze - lekcje! Język angielski, polski, matematyka smakują inaczej w krainie lasów i jezior, zwłaszcza że w przerwie można pobiec na plac zabaw i na malutkiej huśtaweczce choć na chwilę odlecieć ze szczęścia.

14 października 2019

Wycieczka do Irlandii

Zapraszamy rodziców na zebranie organizacyjne dotyczące majowej wycieczki edukacyjnej do Irlandii w dniu 17 października o godzinie 18.00 w sali 41.

Agnieszka Kanabus i Nina Murmyło

14 października 2019

Warszawa dla klimatu

We współpracy z klubem ekologicznym Gaja rozpoczęliśmy akcję „Warszawa dla klimatu”. Uczniowie posadzili prawie 20 drzewek na terenie szkoły.

Zapraszam również do obejrzenia prezentacji "Nature and outdoor education" i przeczytania wypowiedzi uczniów na naszym forum projektowym.

Agnieszka Kanabus ( wychowawca klasy 8a i współkoordynator projektu Erasmus + "Sztuka odkrywania świata natury")

8 października 2019

BÓBR

Ruszyła kolejna edycja konkursu informatycznego BÓBR. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami na stronie konkursu i wzięcia udziału w konkursie.

Bobr.edu pl

Chętni do wzięcia udziału w konkursie powinni zgłosić się na Tynieckiej do pani Ewy Kowalczyk do wtorku 15.10.2019 r., a na Kazimierzowskiej do pani Beaty Siwiec również do wtorku 15.10.2019 r.

Tutaj możecie zapoznać się z REGULAMINEM KONKURSU

Tutaj możecie zapoznać się z HARMONOGRAMEM KONKURSU

Źródło obrazka: https://www.bobr.edu.pl/

Office 365 Stołówka E-dziennik ERASMUS+ Galeria Aktualności