Tyniecka25.waw.pl MEN.gov.pl
UONET+ LIBRUS Kontakt Aktualności
2 listopada 2017

Istny zawrót głowy ? Halloweenowy Dzień Językowy

31 października 2017 r. uporządkowana szkoła z pilnymi uczniami przeszła metamorfozę i zaczęło w niej straszyć…

Wizytówkami na drzwiach sal lekcyjnych były dynie, nietoperze, pająki i… kościotrupy.

Na korytarzach dominowały barwy: pomarańczowe, czarne i białe. Parapety okienne oraz stoły biesiadne ozdobiły podświetlone maski z dyni, czarne pająki, biało-czarne balony. Na filarach pojawiły się ogłoszenia z propozycjami „strasznych zajęć” – warsztatów.

Przed ósmą próg szkoły przekroczyli pierwsi uczniowie. Brrrr… – wyglądali oni, delikatnie mówiąc, dziwnie. Natapirowane włosy zbite w gęsty kożuch, obsceniczne, a jednocześnie doskonałe artystycznie makijaże, kostiumy przywodzące na myśl wampiry, zjawy, umarlaki, czarne wdowy, diabły i inne dziwadła z zaświatów.

Tajemniczy orszak ruszył wygłodniały do stołów z halloweenowymi ciastami (własnego wypieku) o dziwnych nazwach.

Można było spróbować „Ziemi pogrzebowej”, „Trupiej dłoni”, „Ciasteczek-nagrobków” itp. Kogo nie odstraszyły cmentarne nazwy i skosztował wypieków, na pewno nie żałował, bo smakowały wybornie.

Wiktuały były nagrodą za wcześniejszy trud na zajęciach przeprowadzonych metodą warsztatów, na których trzeba było kościom kościotrupa przyporządkować angielskie nazwy albo w ciekawy sposób opowiedzieć o ulubionych zakątkach świata. Oprócz powyższych zmagań odbyły się warsztaty plastyczne, muzyczne, językowe. Nawet matematyka straszyła zadaniami z dreszczykiem.

Wisienką na torcie było oglądanie filmu „Gnijąca panna młoda”.

Tajemnicza sceneria, kostiumy z horroru, halloweenowy poczęstunek stworzyły niepowtarzalną i niezapomnianą atmosferę grozy.

Galeria zdjęć z Dnia Języków Obcych 2017

Plan lekcji Stołówka E-dziennik Gazeta "Varia" Galeria Aktualności