Tyniecka25.waw.pl MEN.gov.pl
UONET+ LIBRUS Kontakt Aktualności
28 grudnia 2017

The First Transnational Meeting of the Erasmus +

Sprawozdanie z pierwszego spotkania nauczycieli w ramach The First Transnational Meeting of the Erasmus + K219, które odbyło w dniach 27 listopada – 1 grudnia 201.

Celem spotkania było bliższe poznanie nauczycieli współpracujących w projekcie "The world is bigger than you see on the screen"  >>>

The world is bigger than you can see on the screen

Poszerzanie wiedzy na temat mediów i kultury krajów współpracujących w projekcie

Pierwszego dnia odwiedziliśmy szkołę partnerską Tarsus Borsa Istanbul Sehit Umut Sami Sensoy Anadolu Lisesi. Rozmawialiśmy z kadrą nauczycielską i uczniami tureckimi. Koordynatorzy projektu - Altamia Lopez Gallego z Hiszpanii i Sedat Gungomez z Turcji przedstawili główne założenia projektu oraz wyznaczyli zadania do realizacji na rok 2017/2018. Obejrzeliśmy również prezentację programu edukacyjnego Google Classroom, w którym szkoły partnerskie będą pracować w trakcie projektu Erasmus +.

Wobigreen w języku angielskim

https://wobigreen.wordpress.com/

W godzinach popołudniowych zwiedzaliśmy starożytne miasto Tars (obecnie Tarsus), z którego pochodził święty Paweł, Teodor z Tarsu i Diodor z Tarsu. Zwiedziliśmy meczet, mały bazar, legendarną bramę Kleopatry i ruiny starożytnego miasta.

Następnego dnia pojechaliśmy do Kapadocji, rejonu w środkowej Turcji słynnego z niezwykłych form geologicznych, księżycowego pejzażu i kościołów wykutych w skałach. Pomimo przenikliwego zimna, było to niezwykłe doświadczenie.

Ostatniego dnia pojechaliśmy do nadmorskiej miejscowości Mersin, w której znajduje się Uniwersytet Caq. Uczestniczyliśmy w wykładach dotyczących mediów i etyki p.t. „Media literacy” prowadzonych przez panią profesor A. Deniz Guler, dziekana wydziału Arts and Science. Otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy.

Nasze spotkanie było niezwykle ciekawe i motywujące do dalszej pracy w projekcie.

Plan lekcji Stołówka E-dziennik Gazeta "Varia" Galeria Aktualności