Tyniecka25.waw.pl MEN.gov.pl
UONET+ LIBRUS Kontakt Aktualności
27 czerwca 2018

Amberg

Sprawozdanie z wymiany młodzieżowej w Niemczech, Amberg

W tym roku wymiana młodzieżowa odbywała się w małej bawarskiej miejscowości w Niemczech. Po krótkim locie do Norymbergi wsiedliśmy do pociągu do Amberg. Tam czekali na nas rodzice i nauczyciele niemieccy.

Od poniedziałku uczęszczaliśmy na zajęcia multimedialne w szkole Beruflishes Schulzentrum. Nauczyliśmy się tworzyć filmy, komiksy i klipy muzyczne z wykorzystaniem IPadów. Grupa Erasmusowa okazała się bardzo zdolna i zostało odkrytych wiele talentów muzycznych i filmowych.

 

Szlifowaliśmy angielski na zajęciach językowych. Na podstawie bajki o Czerwonym Kapturku w wersji alternatywnej, tworzyliśmy emotikonowe historie.

Braliśmy również udział w grze miejskiej Geo-coaching oraz próbowaliśmy swoich sil w centrum wspinaczkowym.

Ostatniego dnia pojechaliśmy na wycieczkę do Regenburger (Ratyzbony). Jest to średniowieczne miasto słynące ze średniowiecznego kamiennego mostu na Dunaju i przepięknych kościołów. Popłynęliśmy również statkiem do Walhalli, budowli upamiętniającej słynne postaci historyczne niemieckojęzycznego kręgu kulturowego. Mam nadzieję, że wymiana młodzieży w Bawarii był znakomitą lekcją języka angielskiego, historii i informatyki. Zawiązaliśmy nowe przyjaźnie i będziemy pamiętać nasz pobyt z przyjemnością.

Koordynator Erasmus +

Agnieszka Kanabus

Plan lekcji Stołówka E-dziennik Gazeta "Varia" Galeria Aktualności