Tyniecka25.waw.pl MEN.gov.pl
UONET+ LIBRUS Kontakt Aktualności
5 grudnia 2018

Wodoodporni

Wodoodporni Badacze Wody
podczas Gali Finałowej w Łazienkach Królewskich

Przez cały rok prawie wszystkie klasy angażowały się w program Badacz Wody. Powstało wiele ciekawych projektów takich jak: wodna wymiana, odnowa starej odzieży, szkolna uprawa pysznej żywności, Światowy Dzień Ziemi, krajowe kontakty wodne z okolic Radomia i wycieczka do oczyszczalni ścieków - Czajka. Uczniowie byli również w przedszkolu, w którym czytali książki i przedstawiali przedszkolakom zalety oszczędzania wody. Przeprowadziliśmy inspekcję kranów w łazienkach w całej szkole, zauważyliśmy, że połowa kranów nie posiada zakończeń. Postanowiliśmy założyć perlatory.

Ostatnią akcją był festiwal wody, w którym uczniowie naszej szkoły mogli przeprowadzić różne doświadczenia takie jak: tańczące rodzynki, badanie chemiczne wody, nurek, znikający atrament, zjawisko kapilarne oraz wiele innych. Młodzież mogła także podjąć wyzwanie w quizie o pszczołach oraz napisać wierszyk o wodzie. Za najlepszy wiersz można było otrzymać ciekawe nagrody.

Udział w programie podsumowała finałowa gala Badaczy Wody w Łazienkach Królewskich. W Warszawie spotkało się 5 zespołów uczniów z całej Polski. Każda z drużyn przedstawiła multimedialna prezentację oraz zaśpiewała stworzony przez siebie rap i odpowiadała na pytania jury.

Główną nagrodę i możliwość reprezentowania Polski na międzynarodowym finale w Londynie otrzymała Szkoła w Pionkach. Reszta uczestników – laureatów programu otrzymała nagrody - plecaki.

Świetnie się bawiliśmy i dalej zamierzamy podejmować działania związane z ochroną środowiska.

Więcej informacji na stronie: slowfixblog.com/2018/09/24/badacz-wody/

Pozdrawiamy serdecznie klasa 8d i 8a.

Plan lekcji Stołówka E-dziennik Gazeta "Varia" Galeria Aktualności