Tyniecka25.waw.pl MEN.gov.pl
UONET+ LIBRUS Kontakt Aktualności
12 czerwca 2019

Koło Naukowe Energetyków PW

Z dnia na dzień ilość wydzielanego CO2 do atmosfery niebezpiecznie wzrasta. Jednym z największych czynników jest wytwarzanie energii poprzez spalanie węgla. Większość osób na kuli Ziemskiej nie wyobraża sobie teraz żyć bez prądu w domu. Więc jak temu zaradzić nie niszcząc naszej planety?

 

Ostatnio mieliśmy z panami z politechniki warszawskiej, którzy opowiadali nam o energii odnawialnej. Panowie przywieźli elektrownie wodną, która sami zbudowali oraz panele fotowoltaiczne. Najpierw wlali dosyć dużo wody do pojemnika i odkręcili zawór. Woda pod bardzo dużym ciśnieniem zaczęła uderzać o turbinę przez co bardzo szybko się kręciła. Generator pobierał energię z bardzo rozpędzonej turbiny i przesyłał ją do transformatora dlatego energia zamieniła się na elektryczną. Było to widać ponieważ panowie na początku podłączyli żarówkę do maszyny, która zaczęła się świecić. Potem pokazali nam jak działają panele fotowoltaiczne. Podłączyli do nich wiatraczek, który jak zaczęli oświetlać cały panel kręcił się. Opowiadali nie tylko o energii wodnej i słonecznej. Powiedzieli również o energii wiatrowej i czemu nie wykorzystujemy jej w Polsce oraz o energii jądrowej.

Wszystkie energie odnawialne to przyszłość nas i naszej planety. Bez nich ilość CO2 wzrośnie na tyle, że większość gatunków będzie zagrożone. Stawiajmy coraz więcej elektrowni wytwarzających energię odnawialną, ponieważ nie jest to tylko przyszłość naszej planety ale i kolejnych pokoleń.

Karolina Sudoł 7b

Plan lekcji Stołówka E-dziennik Gazeta "Varia" Galeria Aktualności