Tyniecka25.waw.pl MEN.gov.pl
UONET+ LIBRUS Kontakt Aktualności
26 października 2019

ERASMUS+

Projekt - "Aktualny stan i perspektywy energii odnawialnej w Europie"

W dniach 13-19 października 4 uczennice z klas 8a i 8b wzięły udział w III spotkaniu międzynarodowym w ramach programu Erasmus+ w Kavali (Grecji). W szkolnym projekcie "Aktualny stan i perspektywy energii odnawialnej w Europie" biorą udział również uczniowie i nauczyciele ze szkół w Hiszpanii, Czechach i Włoszech.

Podczas spotkania uczniowie są goszczeni przez rodziny greckich uczniów, poznają szkołę, miasto, tradycje, historię Kavali i Grecji, ulubione smaki. W greckiej szkole uczestniczą w warsztatach w języku angielskim między innymi o panelach słonecznych i fotowoltaicznych oraz przedstawiają wyniki swoich działań projektowych w macierzystych krajach.

Burmistrz miasta Kavala zaprosił do Ratusza a lokalna telewizja przeprowadziła transmisję na żywo z tego spotkania.

W muzeum tytoniu poznaliśmy dokładniej historię założenia miasta, wcześniej znanego jako Neapolis, zwiedziliśmy tamę wodną i hydroelektrownię oraz Instytut Technologiczny.

Pierwsze spotkanie projektu "Aktualny stan i perspektywy energii odnawialnej w Europie" odbyło się rok temu w Caceres (Hiszpanii), drugie było w Pradze czeskiej a kolejne będą w Warszawie w lutym 2020 oraz we Włoszech (Porto Sant'Elpidio) w marcu 2020.

Projekt sfinansowany jest w całości przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji FRSE z Funduszy Unijnych.

Koordynatorka projektu: Liliana Chwistek, nauczycielki projektu: Jadwiga Jarmuła i Beata Siwiec

Office 365 Stołówka E-dziennik ERASMUS+ Galeria Aktualności