Tyniecka25.waw.pl
UONET+ LIBRUS Kontakt Aktualności
22 listopada 2019

Gala Badaczy Wody

Nazywamy się "Wodoodporni" i jesteśmy laureatami.

25 października nasz zespół pojechał na Galę Badacza Wody w Filtrach Warszawskich. Wraz z drugim zespołem obecnym na gali - z "Prusakami", jesteśmy jednymi z pięciu najlepszych grup w Polsce!

Dlatego właśnie zostaliśmy zaproszeni na to wydarzenie, którego celem było podsumowanie, co udało nam się zrobić. Na początku obydwie grupy zaprezentowały swoje działania w ramach tego projektu. Każdej grupie zadawano pytania na temat tego, jak udział w badaczu wody zmienił ich życie. Po tym, obydwie jury przeczytały jeszcze raz wszelkie nasze działania (było to niezbędne, ponieważ nie każde działanie zostało zawarte w prezentacji).

Następnie obydwóm grupom wręczono nagrody: po jednej statuetce dla szkół, a także dyplomy, plecaki, książeczki edukacyjne i figurki kropelek dla każdego uczestnika. Po wręczeniu nagród był słodki poczęstunek, który miał nas pożywić przed dwugodzinną wycieczką po Filtrach. Byliśmy w Muzeum Filtrów, gdzie przewodnik opowiedział nam o historii warszawskiej kanalizacji oraz przedstawił makietę całego zespołu filtrów, który zajmuje ogromną powierzchnię. W muzeum był też sztucznie zrobiony kanał, przez który można było przejść. Byliśmy także w miejscu, gdzie bezpośrednio kontroluje się czystość wody. Cała wycieczka była bardzo ciekawa. Jesteśmy wdzięczni za możliwość uczestniczenia w tej gali

Office 365 Stołówka E-dziennik ERASMUS+ Galeria Aktualności